wtorek, 21 czerwca 2016

Menu na wesele


Hej, postanowiłam, że coś skrobnę w tych super newsach DJ Artura ;-)
Oprawa muzyczna to jednak nie wszystko ;-) 


Ostatnio jestem na czasie wybierania menu na własne wesele. Lista dań do wyboru jest długa, począwszy od schabowego po bardziej wykwintne dania. Menu trzeba dobrać tak by każdy z gości był zadowolony, myślę, że menu weselne musi być zbliżone do dań jakie goszczą na Polskich stołach w niedziele czyli rosół i schabowy. Oczywiście możemy jakieś danie zamówić w postaci bardziej wykwintnej, przecież to wesele więc można zaprezentować coś bardziej oryginalnego. 
Ważne by nie przesadzić z ilością jedzenia, nie może być ani za mało, ani za dużo. Za mało jedzenia przy dużej ilości alkoholu może doprowadzić do szybkiego opicia się gości, a mało jedzenia przy tylu godzinach zabawy. Zbyt duża ilość jedzenia jest do nieprzejedzenia i zbyt dużo jedzenia może się w ten sposób zmarnować a co za tym idzie zbyt duże pieniądze wyrzucone do „kosza”. Należy pamiętać również o tym, że ciepłe posiłki powinny być podawane co trzy godziny. Pozwoli to na „zgłodnienie” gości i nieprzejedzenie. Tą ilość ciepłych posiłków trzeba rozplanować na całe przyjęcie by nie brakło i nie zostało. By nikt po weselu nie powiedział, że Młodzi żałowali na jedzenie.
Pamiętajmy też o tym, że na weselu są nie tylko ciepłe dania ale i przystawki, ciasta, tort, stół wiejski i wiele innych. Równie istotne jest to żeby na każdym stole był ten sam zestaw dań, nie można sobie pozwolić na to by na każdym stole były inne dania. Nie może być tak w czasie imprezy, że na jednym stole w danym momencie będzie komplet dań a na innym w ogóle nie będzie jedzenia. 
To samo dotyczy się napoi, szczególnie w okresie letnim nie wolno tym zapomnieć ponieważ w tym czasie zapotrzebowanie na napoje jest większe, na weselu również nie może zabraknąć ciasta no bo przecież trzeba osłodzić życie Państwu Młodym. Oprócz wódki warto również pamiętać o innych trunkach takich jak wina, whisky, nie każdy lubi wódkę w czystej postaci dlatego warto również pomyśleć o drinkach.
To tak na szybko, w kwestii naszej dyskusji o przygotowaniu przyjęcia.
Monika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz