środa, 15 czerwca 2016

Przygotowanie do ślubu

Ślub to najważniejszy moment w życiu dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Przygotowania do tego dnia należy rozpocząć od poszukiwania sali na przyjęcie weselne, ponieważ sale są bardzo często zarezerwowane na dwa lata do przodu. Warto już wtedy wiedzieć na ile osób będzie wesele i takiej odpowiedniej sali poszukać. Kolejnym krokiem jest zarezerwowanie sobie "oprawy muzycznej", ale także poszukiwanie kamerzysty oraz fotografa warto i tutaj poszukać wśród tych, których znamy lub popytać znajomych.

Następne kroki kierujemy do księdza by ustalić datę ślubu, jest to ważne żeby wybrać sobie godzinę, która nam odpowiada, trzeba to zrobić szybko by inne pary nie zarezerwowały nam godzin pożądanych przez nas. W tym miejscu trzeba również pomyśleć o naukach przedmałżeńskich, jeśli zależy wam na czasie poszukajcie takich weekendowych, z naukami nie wolno czekać do ostatniej chwili ponieważ możemy potem nie zdążyć, a dość będzie innych przygotowań przed samym ślubem.

Panny Młode niech odwiedzą salony sukien ślubnych żeby wybrać swój model sukni ślubnej, warto również poszukać dobrej krawcowej bo ceny sukien w salonach są kosmiczne wahają się w przedziale 3,5-6 tysięcy. Następnie warto skupić uwagę na poszukiwaniu zaproszeń, pamiętajmy, że zapraszamy gości trzy miesiące przed ślubem, jest to optymalny czas by goście mogli potwierdzić przybycie na miesiąc przed ślubem, zapraszanie gości w ostatniej chwili to nie jest najlepszy pomysł. Goście mogą poczuć się urażeni, więc warto o tym pamiętać. Pamiętajmy my w zaproszeniach by wpisać datę do kiedy goście muszą potwierdzić przybycie zaoszczędzi to nerwów młodym, rodzicom jak i samym gościom.

Było coś o Pannach Młodych to teraz przejdźmy do Pana Młodego jego wygląd jest także bardzo istotny więc tutaj trzeba wybrać się po zakup garnituru, pamiętajmy przy jego wyborze, by wszystko było idealnie dopasowane no bo przecież Pan Młody nie może wyglądać gorzej niż Pani Młoda. Zwróćmy też uwagę na takie gadżety dla Pani Młodej i Pana Młodego jak buty, spinki do mankietów, mucha lub krawat, pasek, buty dla Pani Młodej oraz jej biżuteria, bielizna, podwiązka.

O najważniejszym zapomniałam - obrączki, wybierzmy sobie model dużo wcześniej bo bywają tutaj czasem małe spory , miesiąc przed trzeba zamówić, więc nie zostawiajmy wybierania obrączek na ostatnią chwilę, zaoszczędźmy sobie niepotrzebnych stresów i nieporozumień. Na ostatnią chwilę zostawmy jakieś drobne elementy takie jak fryzura, czy makijaż. Rozłóżmy sobie przygotowania do ślubu na kilka etapów, wtedy ten czas do ślubu będzie prostszy i bardziej przyjemny.

Monika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz